YDS - YÖK DİL HAZIRLIK KURS KAYITLARIMIZ BAŞLADI!

YDS - YÖK DİL HAZIRLIK KURS KAYITLARIMIZ BAŞLADI!

22 Ağustos 2017 Salı 10:37

YDS-YÖK DİL

ENDPOINT Yabancı Dil Kursları Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) ve Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) hazırlık kurslarımız alanında uzman kadrosuyla Gaziantep - Karataş bölgesinde, hafta içi veya hafta sonu grup seçenekleriyle sizlerle… 

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS), Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından İlkbahar ve Sonbahar dönemi olmak üzere yılda iki defa gerçekleştirilen bir sınavdır. Sınavın resmi olarak düzenleniş amacı, kamu personelinin yabancı dil bilgisi seviyesini tespit etmek olarak belirlenmiş olsa da, günümüzde yurt içinde neredeyse tüm alanlarda yabancı dil bilgisi seviyesinin temel ölçütü olarak kabul edilmektedir. 

YDS ile YÖKDİL arasındaki temel fark; YÖKDİL' de uzmanlık alanlarına yönelik soruların olmasıdır. YÖKDİL, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri alanlarında Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce dillerinde yapılmaktadır. 

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) ve Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) hazırlık kurslarımız, kelime bilgisi, okuma-anlama becerisi, çeviri becerisi ve dilbilgisi (gramer) öğretimini kapsamaktadır. 

Kurs içeriği: 

  • Detaylı Gramer Eğitimi 
  • Test Teknikleri Eğitimi 
  • Kelime Eğitimi 
  • Okuma ve Çeviri Teknikleri Eğitimi 
  • Çıkmış Soruların Çözümü 
  • Sınav Süresini Verimli Kullanma Eğitimi 
  • Deneme Sınavları 

ENDPOINT Yabancı Dil Kursları, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) ve Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) dönemlerinden önce oluşturulan eğitim programlarıyla öğrencilerimize sınav stratejilerini kullanabilme konusunda ekstra fırsatlar sunmaktadır. 

Kurs süresince kullanılacak olan eğitim materyalleri öğrencilerimize ücretsiz olarak verilmektedir. Kaçırdığınız dersler, ek derslerle ücretsiz olarak telafi edilmektedir. 

YDS ve YÖKDİL kurslarımıza başvuran adaylar kursumuzda yapılan sınava göre veya daha önceki YDS VE YÖKDİL puanlarına göre sınıflandırılarak kendi dil seviyelerine uygun gruplarda derslere kabul edilirler.